SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Montgomeryová Lucy Maud (*30.11.1874 - †24.04.1942)

­­­­

Anna zo Zeleného domu (2)

Príbeh dievčaťa-siroty, ktorá sa ako 11-ročná dostáva k dobrým a obetavým ľuďom na kanadský vidiek.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo v Bratislave vo vydavateľstve Mladé letá v roku 2002. Počet strán 299. Edícia Klasické príbehy. ISBN 80-06-01229-6.

STRUČNÝ DEJ:

Kniha rozpráva o mladej Anne, ktorá je sirota. Jedného dňa ju adoptujú dvaja starí súrodenci Mária a Matej Cuthbertovci, ktorí si ju vezmú k sebe do Zeleného domu do mestečka Avonlea. Súrodenci čoskoro zistia, že Anna je neposednosť sama, ale aj tak si ju zamilujú.

Anna sa teda nasťahuje do Zeleného domu, kde pomáha na statku a v septembri začne chodiť aj do školy. Anna je síce už dosť veľká nato, aby mohla chodiť do školy, ale v tom čase nebola školská dochádzka povinná, takže Anna išla do školy prvýkrát.

V škole stretla dievča Dianu a čoskoro sa z nich stali kamarátky. Lenže rovnako ako si našla kamarátku, našla si aj nepriateľa, Gilberta Blytha, ktorý sa jej posmieval kvôli jej farbe vlasov.

Anna vyrastala v Zelenom dome a prežívala rôzne švihnuté dobrodružstvá. Chcete vedieť aké? Musíte si knižku prečítať...

HLAVNÉ POSTAVY:

Anna - mladá, nezbedná
Mária - stará, starostlivá
Matej - starý, pokojný
Diana - kamarátska
Gilbert - súťaživý

VLASTNÝ NÁZOR:

Kniha Anna zo Zeleného domu sa mi páčila, pretože som s hlavnou postavou mohla prežiť jej život. Knihu by som odporučila všetkým.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Kamiiko, 17.03.2023

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Anna zo Zeleného domu, Anna zo Zeleného domu (2)
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Anna zo Zeleného domu (2) v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Lucy Maud Montgomeryová - Anna zo Zeleného domu (2)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 940 885
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)