SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Blytonová Enid (*11.08.1897 - †28.11.1968)

­­­­

Podarené dvojčatá (Dvojčatá)

  • 1. diel šesťdielnej série (nasleduje: Dvojčatá Pat a Isabela)

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Podarené dvojčatá. 1 / Blytonová, Enid. - 1. vyd. - Bratislava : Egmont, 1993. - 145 s. - ISBN 80-7134-585-7
Z anglického originálu preložila: Plesníková Tatiana
Ilustroval: Polakovič Dušan

MIESTO A ČAS:

Veľká Británia, 20. storočie

OBSAH:

Internátna škola, ktorú dvojčatá Pat a Izabela O'Sullivanové navštevovali, je len do 14 rokov. Preto ich rodičia prihlásia do novej školy St. Clare. Dvojčatá sa búria a do St. Clare nechcú ísť za žiadnu cenu. Rozhodnutie rodičov sa im ale nepodarí zmeniť, a tak na začiatku semestra odchádzajú do novej školy.

Prispôsobiť sa nárokom učiteliek bolo pre dvojčatá ťažké, ale so svojimi novými spolužiačkami sa skamarátili a zažívajú kopu zábavy a dobrodružstiev.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Štěňátko, 01.03.2021

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník - nenájdený žiadny ďalší obsah z autorovej tvorby
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Podarené dvojčatá (Dvojčatá) v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Enid Blytonová - Podarené dvojčatá (Dvojčatá)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 097
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)