SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Zmysel života?

Čo je vlastne zmyslom života? Žiť a zomrieť? Prečo vôbec existuje niekto, ako sme my? Rodíme sa a umierame, aký to má význam? Nedokážem tomu porozumieť.

Zoberte si, čo všetko za svoj život zažívame. Stratu, smrť našich blízkych, neustále problémy, stretávame sa s chorobami, strachom, biedou a mnohými ďalšími nepríjemnými vecami.
Prečo nemôže byť život dopredu naprogramovaný? Jednoduchý, bezbolestný život - chcem toho snáď priveľa? Prečo nie je krásny? Mohol by ma taký život raz postretnúť? Ale prečo vlastne práve mňa? V živote som nič nedokázala. Nikdy sa o mne nebude hovoriť, svet nepozná a nebude poznať moje meno. Tak už vôbec nerozumiem tomu, prečo ma toto všetko tak zaujíma.

Ako je možné, že je človek taký dokonalý? Má svoje city, dokáže hovoriť niekoľkými jazykmi, vie čítať, písať a počítať. Ako sa vôbec mohlo stať to, že planéta Zem je nášmu druhu taká prispôsobená? Nemôže to byť len náhoda.

A za akú cenu svet kazíme? Vo všetkom hrajú rolu peniaze, vzťahy sú - nehovorím, že vo všetkých prípadoch - hlavne o sexe. Samá pretvárka, faloš! Akoby tí ľudia boli naprogramovaní asi takto: Čím drahší počítač kúpite, tým bude vykonávať lepšiu službu, bude výkonnejší a bude pre vás pohodlnejší. Skladá sa z niekoľkých súčastí a tie tvoria kvalitu vášho počítača.
Človek má svoju osobnosť a podľa mňa je zložený z niekoľkých takýchto dielov - hovoríme tomu vlastnosti. Tvoria náš charakter, a čím lepšie vlastnosti človek má, tým si ho druhí viac cenia.

Nechápem, prečo som na tom teda tak zle. Mám len okruh ľudí, ktorých si cením, ale mohla by som vymenovať maximálne dvoch, ktorým dôverujem. Inak to cítim, akoby ľudia na mňa pozerali zvrchu ako na niekoho nedoceneného, úplne bezvýznamného. Možno je to len môj pocit, moja bujná fantázia, ktovie. Ani ja sa v sebe ešte nedokážem vyznať tak dobre.

Jedno je však jasné, život je, bol a bude samá prekážka. Nech už urobíte čokoľvek, vždy budete pre okolie iný, než si o sebe myslíte vy. Je len ťažké to prijať.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Pajča!, 18.09.2019

­­­­

Slohová práca Zmysel života? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Zmysel života?
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 680 544
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­