SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Ideál krásy

Každý vidíme ideál krásy v niečom inom. Niekto si pri započutí týchto dvoch slov predstaví vysokú štíhlu blondínku s bujným dekoltom a nebezpečne krátkou sukňou, čo je, čo si budeme, páni, nahovárať, veľmi lákavá predstava. Iný si zase pod pojmom ideálu krásy vybaví "nadupanú káru" s desiatkami koní pod starostlivo vyleštenou a navoskovanou kapotou. Ja však nevidím ani jednu z týchto dvoch vecí, aj keď netvrdím, že by ma obe spomenuté nelákali, ale pod dvoma slovami "ideál krásy" sa mi v hlave bez nejakého dlhého a úmorného premýšľania vkradne do myšlienok jediná vec - Slnko. Možno sa vám to bude zdať divné, ale je to tak.

So svietiacim slnkom nad hlavou si vždy veľmi odpočiniem, slnko mi dokáže udržať dobrú náladu a tiež mi občas dopomôže hodiť za hlavu rôzne starosti. Vidím palmy, rozžeravený piesok, slané more a toto všetko pod záštitou tejto obrovskej hviezdy. Vidím zasnežené vrcholky hôr, čistú a neobyčajne krásnu horskú prírodu s tak čerstvým vzduchom, ktorý vám pretiahne nosné dutiny oveľa lepšie ako mentolové žuvačky. Skrátka pod lúčmi tohto zvláštneho "tvora" sa všetky veci na Zemi skrášľujú a dostávajú úplne iné podoby, než keď ich pokropí smutný dážď či mrazivé snehové vločky.

Navyše nepoznám jediného človeka, ktorý by nerád chodil v lete na kúpalisko. Páni ukázať svoje každodenné drinou vypracované telá, dámy zase pochváliť so svojimi krásnymi opálenými krivkami - a spoločne sa tak schladiť nielen vodou v bazéne, ale aj drinkom namiešaným barmanom, ktorý vám k tomu všetkému ešte pustí letné TOP hity zo svojho "playlistu" pre navodenie tej správnej slnečnej atmosféry.

A ak si dáte drinkov o niečo viac, než ste pôvodne plánovali, uvidíte zrazu cez slnečné lúče ideál krásy úplne vo všetkom. No nie je to paráda?

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Pavlik07, 28.07.2023

­­­­

Slohová práca Ideál krásy v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Ideál krásy
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 486
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­