SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Ideál krásy

Každý vidíme ideál krásy v niečom inom. Niekto si pri započutí týchto dvoch slov predstaví vysokú štíhlu blondínku s bujným dekoltom a nebezpečne krátkou sukňou, čo je, čo si budeme, páni, nahovárať, veľmi lákavá predstava. Iný si zase pod pojmom ideálu krásy vybaví "nadupanú káru" s desiatkami koní pod starostlivo vyleštenou a navoskovanou kapotou. Ja však nevidím ani jednu z týchto dvoch vecí, aj keď netvrdím, že by ma obe spomenuté nelákali, ale pod dvoma slovami "ideál krásy" sa mi v hlave bez nejakého dlhého a úmorného premýšľania vkradne do myšlienok jediná vec - Slnko. Možno sa vám to bude zdať divné, ale je to tak.

So svietiacim slnkom nad hlavou si vždy veľmi odpočiniem, slnko mi dokáže udržať dobrú náladu a tiež mi občas dopomôže hodiť za hlavu rôzne starosti. Vidím palmy, rozžeravený piesok, slané more a toto všetko pod záštitou tejto obrovskej hviezdy. Vidím zasnežené vrcholky hôr, čistú a neobyčajne krásnu horskú prírodu s tak čerstvým vzduchom, ktorý vám pretiahne nosné dutiny oveľa lepšie ako mentolové žuvačky. Skrátka pod lúčmi tohto zvláštneho "tvora" sa všetky veci na Zemi skrášľujú a dostávajú úplne iné podoby, než keď ich pokropí smutný dážď či mrazivé snehové vločky.

Navyše nepoznám jediného človeka, ktorý by nerád chodil v lete na kúpalisko. Páni ukázať svoje každodenné drinou vypracované telá, dámy zase pochváliť so svojimi krásnymi opálenými krivkami - a spoločne sa tak schladiť nielen vodou v bazéne, ale aj drinkom namiešaným barmanom, ktorý vám k tomu všetkému ešte pustí letné TOP hity zo svojho "playlistu" pre navodenie tej správnej slnečnej atmosféry.

A ak si dáte drinkov o niečo viac, než ste pôvodne plánovali, uvidíte zrazu cez slnečné lúče ideál krásy úplne vo všetkom. No nie je to paráda?

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Pavlik07, 28.07.2023

­­­­

Slohová práca Ideál krásy v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Ideál krásy
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 211
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)