SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Film alebo kniha?

V nasledujúcej práci by som sa chcel zamyslieť nad tým, či je lepšia kniha, alebo film.

Filmy, či už animované alebo tie hrané, sú bezpochyby veľmi populárnou záležitosťou. Veď každý má v dnešnej dobe televíziu či počítač, a tak už nie je ťažké si nejaký film vybrať. Možno ale práve z tohto dôvodu začína pomaly, ale iste upadať záujem o knihy. Nie je to však škoda?

Ja napríklad nedám na knihu dopustiť. Rád si niečo prečítam, zamyslím sa nad obsahom knižky a s chuťou začnem čítať ďalšiu. Avšak, oveľa ľahšie a pohodlnejšie je pozrieť si film, ktorý máte za približne dve hodinky pozretý. Avšak väčšina filmov má aj tak svoju knižnú predlohu, a preto je podľa môjho názoru dobré si najskôr prečítať knihu a až potom sa pozerať na samotný film. Rád porovnávam, čo sa mi páčilo viac, pretože občas autor knihy niečo myslí trochu inak, než ako to bolo nakoniec sfilmované.

Podľa môjho názoru už knihy nečíta zďaleka také veľké množstvo ľudí, ako predtým. Zato filmy sa stávajú stále populárnejšími. Ja osobne sa pri knihe dokážem lepšie vžiť do úlohy hlavnej postavy a knihu si oveľa ľahšie obľúbim. Pre mňa kniha bola, je a bude vždy lepšia ako film.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: DreAmeR, 28.07.2023

­­­­

Slohová práca Film alebo kniha? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Film alebo kniha?
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 422
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­