SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Anjeli bez krídel v COVID svete

Možno vám napadá, že takí anjeli nie sú, ale ja vás chcem teraz presvedčiť o tom, že existujú a sú ich tisíce. Tisíce? To už si asi klopkáte na čelo. Nie, nie je to vtip.

Pre mňa sú takými anjelmi bez krídel ľudia medzi nami, predovšetkým lekári a lekárky. Ľudia, ktorí sa zaviazali prísahou pri prevzatí lekárskeho diplomu liečiť a slúžiť ostatným. To sú anjeli dnešných dní, teda aspoň pre mňa. Všetci, s ktorými som sa za svoj mladý život mohla stretnúť, boli milí, prívetiví, empatickí, zároveň spravodliví a tiež trochu prísni - na tých nedbalých a neukáznených pacientov. Boli nám poslaní, aby nás ochraňovali a liečili, oslobodzovali od našich neduhov a chorôb, od našich problémov a starostí.

Dnešná doba je narušená a chorá - je to doba, keď bojujeme proti pandémii vírusu COVID-19, ktorá berie nielen životy našich blízkych a najbližších, priateľov a známych, ale zároveň sa nám snaží zobrať slobodu, ktorá je teraz tiež ohrozená. Zvlášť dnes, keď v našom štáte panuje chaos, ktorý berie silu nielen nám prostým ľuďom, ale aj tým, ktorým sme vyjadrili svoju dôveru svojím preferenčným hlasom vo voľbách.

Slovenský národ je však vynaliezavý a plný optimizmu. Niektorí sú však už všetkými tými nariadeniami natoľko zmätení a znechutení, že sami vystavujú svoje životy zbytočnému risku.

Myslím, že jedni z mála, ktorí u nás pracujú naplno a s nasadením, sú práve lekári a celý zdravotnícky personál. Nie nadarmo sa o nich hovorí, že sú v prvých bojových líniách a denne nasadzujú svoje životy. A to je pre mňa hrdinstvo, to oni sú anjeli! Sú tiež celí v bielom, len nemajú tie krídla, ale majú ruky, ktorými svojich pacientov denne objímajú, vyšetrujú, ošetrujú... Sú tu pre nás a my to väčšinou berieme ako samozrejmosť. Lekári dobre poznajú hranicu bolesti a trápenia, snažia sa ju aspoň trochu zmierniť. Nie sú to roboti, sú to ľudia. Nato sa zabúda, a to ma veľmi mrzí.

Niekoľkokrát ma lekári vyslobodili zo spárov smrti, vždy nado mnou stáli doslova ako anjeli strážni. Nebyť lekárov, nebola by som už na tomto svete. Za to im patrí veľká vďaka a pocta.

Aj vy si svojich lekárov vážte, sú to anjeli, hoci bez krídel...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Frankie12, 05.03.2021

­­­­

Slohová práca Anjeli bez krídel v COVID svete v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Anjeli bez krídel v COVID svete
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 713
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)