SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Výhody a nevýhody domáceho vzdelávania

Domáce vzdelávanie je pre každého z nás iné. Niekto sa látku naučí hneď, niekto zase vôbec. Každému to vyhovuje inak. Čo je teda lepšie? Doma alebo v škole?

Z môjho pohľadu je to lepšie doma. Môžem si nastaviť vlastné tempo, ako rýchlo budem jednotlivé úlohy spracovávať. Nemusím sa prispôsobovať školskému režimu a môžem si vstávať, kedy sa mi zachce.
Zásadná nevýhoda však spočíva v tom, že niektoré časti učiva si jednoducho sama nevysvetlím a rodičia tiež často nepochopia, o čo ide. Na tom by sa ale dalo pracovať, pripraviť zrozumiteľné podanie a vysvetlenie preberanej látky i na diaľku. Predsa len šlo teraz o improvizovanú situáciu a nebolo veľa času na vylepšenia, všetci učitelia robili, čo mohli.

Ostatným z triedy a ľuďom z môjho okolia to takto veľmi nevyhovuje, keďže každý deň sa v našej triednej skupine objaví správa: "Ja to nechápem, už chcem ísť do školy!"

Zhrnula by som to asi tak, že každý človek má iný názor a každému vyhovuje odlišný prístup. Ale hoci to nie je vždy ľahké, táto vynútená "školská reforma" ukázala, že online výuka možná je. Na systéme by sa však muselo ešte popracovať.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: simiska, 28.05.2020

­­­­

Slohová práca Výhody a nevýhody domáceho vzdelávania v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Výhody a nevýhody domáceho vzdelávania

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 013 468
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)