SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Stres

Psychický stav, ktorý nám ovplyvňuje náš život. Naše pocity pred náročným testom, každý to pozná. Stres nám dokáže spochybniť naše sily a donúti nás premýšľať, či to zvládneme alebo nie. Väčšina by povedala: "Stres mi občas vymaže pamäť a to, čo som vedela, už neviem." S tým môžem súhlasiť, stáva sa to. Je možné ovládnuť svoj stres? Existuje život bez stresu?

Čo nám vlastne spôsobuje stres? Niekto sa celý trasie, niekto len zhlboka dýcha, a niekto hľadá únik pred svojím stresom. To je veľká chyba. Nesmieme utekať pred svojím stresom. Áno, je to ľahké povedať, ale ťažšie spraviť, jednoducho povedané, v tejto dobe si musíme stále veriť. Ak si dostatočne veríme, dokážeme to.

Veľa z nás má rôzne metódy, ako zvládnuť stres. Niekomu pomáhajú prechádzky v lese, ale keď tvoj stres príde v škole, nemôžeš len tak odísť preč. Nám študentom väčšinou stačí len pravý kamarát, ktorý nás vždy upokojí a verí, že to dokážeme. Bohužiaľ, existujú aj horšie prípady stresov. Napríklad si vo veľkom strese a nič ti nepomáha, nevnímaš okolie a dostaví sa panický záchvat. To je ten horší prípad bežného stresu. Ak ovládneš svoj stres, nič také sa ti nestane a budeš mať omnoho lepší a ľahší život.

Môj názor je taký, že stres stále príde, aj keď ho ovládneš, niekde v tvojom mozgu stále bude pochybnosť o sebe. Spomínam tu len školu, ale v bežnom živote je stres tiež dosť pravidelná súčasť nášho života. Ideš na dôležité krvné testy a výsledky budeš mať až o pár dní. Čakáš a stresuješ. Podávaš si otázky typu: "Čo ak budú zle?" "Čo ak mám vážnu chorobu?" alebo "Čo bude potom?" Áno, aj toto je stres.

Na záver by som sem uviedla aj svoje tipy na zvládanie stresu. V škole mi pomáha si povedať: "Už o chvíľu to budem mať za sebou." alebo "Ak to nespravím dobre, nevadí, život sa nekončí." Odporúčam sám seba podporovať a nevzdávať sa! Postavíte sa proti svojmu stresu alebo budete pred ním stále utekať? Žijeme len raz a preto nedopusť, aby ťa tvoj stres zastavil pred dosiahnutím životného cieľa.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: SB, 19.06.2021

­­­­

Slohová práca Stres v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Stres

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 596 369
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)