SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Citát: "Bez snov a ideálov nejde byť človekom." (Ernst Fischer)

"Bez snov a ideálov nejde byť človekom," povedal múdry muž. A vedel prečo. Myslím si, že menej či viac pravdy na tom je. Ideály a sny nás sprevádzajú celým životom. Ale napriek tomu sa pýtam: Dá sa bez snov a ideálov byť človekom?

Sny? Všetci snívame. Každý o niečom inom. Malé dievčatko o domčeku pre bábiky, chlapec o autodráhe, násťroční o láske... Ke snom sa uchyľujeme, keď realita začína byť neúnosná. Sú pre nás cestou k nesplniteľným či vzdialeným cieľom. Sny sú nevyhnutnou súčasťou nášho života. Je to korenie, bez ktorého by polievka chutila ako voda. Obyčajná voda. A vzdať sa snov? Pre mňa by to znamenalo vzdať sa samej seba.

Ideál? Aj ja si ho snívam. Ideál či dokonalosť. Niečo alebo niekto, ku komu vzhliadame. Aj keď si to neuvedomujeme, po celý život ho hľadáme. S vekom sa intenzita pátrania zvyšuje. Hľadáme, až kým sa čo najviac ideálu nepriblížime. A keby neexistoval? Pre niekoho nepredstaviteľná strata, pre iného úľava. Ale načo potom snívať?

A tak sa pýtam: Dá sa byť bez snov a ideálov byť človekom? Nemať ideál, nie je prečo snívať. Nemať sny, nie je prečo žiť. Nežiť znamená nebyť človekom. A preto si myslím, že mať sen je krásne. Môžeme si vysnívať nejaký ideál, pre ktorý budeme žiť. Ale nesmieme si ho len predstavovať. Musíme za ním ísť rovno a nečakať, čo bude ďalej. Mohlo by sa tiež stať, že sa vám bude vzďaľovať viac a viac...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Šárka Pokorná, 08.03.2021

­­­­

Slohová práca Citát: "Bez snov a ideálov nejde byť človekom." (Ernst Fischer) v češtine?

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Citát: "Bez snov a ideálov nejde byť človekom." (Ernst Fischer)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 2 987 509
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­