SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Čím by som nechcela byť?

Čím by som nechcela byť? Väčšina ľudí sa zameriava skôr na to, čím by byť chcela.

Ja by som nechcela byť napríklad nejakou veľmi slávnou osobnosťou. Každý by ma poznal, niekto by ma obdivoval, iný odsudzoval...

Takí slávni ľudia ani nemôžu mať svoje súkromie. Kam sa pohnú, tam sa za nimi predierajú aj novinári, ktorí ustavične zachytávajú ich život, niekedy aj s pofidérne zistenými informáciami, z ktorých sa potom stávajú nepríjemné klebety. Skrátka celebrity si na verejnosti musia strážiť každý svoj krok. Informácie o ich súkromnom živote sú okamžite zverejnené všade, kde sa dá, a celý svet si to môže prečítať. Každú malú chybu médiá zveličujú a tým sa snažia zhodiť ich sebavedomie.
Ďalej tu máme bláznivých fanúšikov. Predstavte si, že nemáte práve dobrý deň, a len čo vystrčíte päty zo svojej nablýskanej limuzíny, zosype sa na vás hromada vrieskajúcich priaznivcov prosiac o podpis alebo fotku.

Má to ale aj svoje výhody - niekomu by mohlo toto napríklad zvyšovať ego. Slávni ľudia tiež vyzerajú (skoro) stále dokonale, podstupujú rôzne kozmetické úpravy a tým zneviditeľňujú svoje nedostatky. Nosia neustále skvelý účes, pretože sa o nich niekto stará. A s obliekaním sú na tom tiež dobre, s ich financiami si môžu dovoliť kupovať nové drahé kúsky a so zariadením obrovskej vily nemajú vo väčšine prípadov tiež žiadny problém.

A s týmito výhodami sa ale môj názor nemení, predsa len dnešné celebrity nemajú úplne jednoduchý život. Na druhej strane - to dnes nemá nikto.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Klára, 08.03.2021

­­­­

Slohová práca Čím by som nechcela byť? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Čím by som nechcela byť?
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 127
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)