SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Prší

Je krásny letný deň a horúce lúče slnka sa zabodávajú do vyprahnutej zeme, ktorá akoby sa už túžila plnými dúškami napiť nebeskej vlahy, prichádzajúcej v podobe osviežujúcich kvapiek letného dažďa. Ten podľa kopiacich sa mrakov na obzore čoskoro príde.
Áno, je to skutočne tak. To, čo mám na lete najradšej, konečne prichádza.

Vtáci stíchli. Asi hľadajú, kam by sa ukryli, keď tu pomaly začínajú padať prvé kvapky dažďa. Na blízkej rieke sa objavuje stále viac vlniacich sa koliesok. Kvapky bubnujú do striech domov a s plieskaním dopadajú na listy, ktoré sa radujú zo životodarnej tekutiny.

Spolu s dažďom sa prihnal aj vietor, a tak blízky les šumí pod jeho silným náporom. Vyprahnutá zem konečne zaháňa svoj smäd, všade veselo bublajú malé potôčiky. Nebesia povolili svoje stavidlá a všetka dlho očakávaná voda padá v mohutných prívaloch na zem.

Konečne sa rytmus kvapiek začína zvoľňovať a ťažké mraky sa trhajú. Trhlinami tu a tam presvitá slniečko. za chvíľku je z dažďa len drobné mrholenie. A tu zrazu, čo nevidím - dúha! Slnko sa spojilo s drobnými kvapôčkami, aby nám spoločne pripravili túto farebnú nádheru. Za chvíľu mizne aj ona. Kvapky na steblách sa v septembri slnečných lúčov trbliecu ako diamanty. Vtáci sa znovu rozospievajú a všetci vyliezajú zo svojich úkrytov.

Je po daždi.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Maruki, 08.10.2020

­­­­

Slohová práca Prší v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Prší

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 520 375
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)