SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Zabúdať je ľudské

Pripomienky v mobile, lístočky povaľujúce sa všade vrátane chladničky, skrine a koša na prádlo, uzly na vreckovke, neustále opakovanie si vecí, ktoré musíme bezpodmienečne urobiť. To všetko nám napomáha, každému s inou úspešnosťou, pamätať si.
My, obyčajní smrteľníci, aj tí šťastní, ktorí majú mozog Einsteina, zabúdajú. Keď zabudneme kúpiť jednu vec z dvestopoložkového zoznamu, ktorým nás naši milí rodičia vybavia do obchodu, som si skoro istá, že to veľká tragédia nebude. Ak však sedíme na konci mája v triede, maturujeme z biológie a pri pojme koza si začneme vybavovať náradie v telocvični a s ním aj všetky trampoty, ktoré na nás boli nachystané pri jej preskakovaní a zároveň sa nám z hlavy vyparia všetky triedy, podtriedy, rady, nadrady, podrady, kmene aj podkmene, do ktorých sme príslušného párnokopytníka mali zaradiť, začína sa objavovať problém, ktorý má zrejme horšie následky než zabudnuté mlieko.
Aj napriek tomu - zabúdať je ľudské a my snáď stále ľudia sme a naďalej nimi zostaneme.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 27.01.2019

­­­­

Slohová práca Zabúdať je ľudské v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Zabúdať je ľudské

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 807 091
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)