SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Škriatok Zabúdalko

V každej škole - malej, veľkej, odbornej aj základnej - sa objevuje nejaký škriatok. Škriatkovia sú dobrí, zlí, ale aj neposední. Každý škriatok je malilinký, aby ho mohli vidieť len deti. Všetci vyzerajú úplne inak, takže nikdy neviete, ktorý je práve ten, čo vám lezie po zošite.

U nás v škole sa tiež vyskytuje jeden škriatok. Hovoríme mu Zabúdalko. Nedávno som ho stretla a musím vám povedať, dávajte si naňho veľký pozor! Tento škriatok je totiž veľmi malý, taký maličký, že sa svojou veľkosťou vyrovná špendlíkovej hlavičke. Je celý čierny, lebo sa často schováva v tme. Nosí so sebou tašku, v ktorej má schované svoje náradie. Ide o škriatka, ktorý keď si vás vyberie, je s vami zle.

Zabúdalko vám vlezie uchom do hlavy a tam napácha veľkú spúšť. Keď sa učíte pred písomkou, nechá vás všetko si zapamätať, a keď si pred testom myslíte, že to už viete, odrazu zistíte, že ste to všetko zabudli. Z písomky dostanete päťku a škriatok je šťastný.

Jediný spôsob, ako sa škriatka zbaviť, je dať mu trošku čokolády. Má ju veľmi rád, a preto, keď ho ponúknete, nechá vás a pôjde si nájsť inú obeť. Háčik je však v tom, že keď práve máte pri sebe kúsoček čokolády a chystáte sa ju Zabúdalkovi dať, pravdepodobne vás uvidí aj škriatok Maškrtník, ktorý spôsobí, že kým čokoládu škriatkovi dáte, dostanete na ňu takú chuť, že ju sami zjete.

Len veľmi málo ľudí dokáže so škriatkami komunikovať, a ešte menej dokáže zbaviť sa ich. Ja som to dokázala, a preto vám radím, nikdy sa nevzdávajte a noste pri sebe čokoládu s príchuťou, ktorá vám nechutí.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Eliška Brázdilová, 08.11.2020

­­­­

Slohová práca Škriatok Zabúdalko v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Škriatok Zabúdalko

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 344 003
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)