SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Moderná rozprávka o Červenej čiapočke

Bolo raz jedno dievča, ktoré sa volalo Sofia, ale všetci ju volali Červená čiapočka. To preto, že mala vlasy zafarbené henou načerveno. Jedného dňa jej mama povedala: "Dnes má stará mama meniny, kúpila som jej bonboniéru a víno. Dones jej to, prosím." Červená čiapočka chvíľu hundrala, ale potom schmatla batoh, nahádzala doň darčeky, vopchala slúchadlá do uší a vydala sa na cestu.

Cesta jej ubiehala rýchlo, pretože na Spotify počúvala svoj obľúbený playlist. Odrazu, kde sa vzal, tu sa vzal, objavil sa vlk, žobrák a bezdomovec známy v celom širokom okolí. Vlk hovorí: "Nemáš pár drobných a niečo na jedenie?" Červená čiapočka mu nato odvetila: "Nemám, ale idem za babičkou, tak ak chceš, môžeš bežať napred, býva tam v tom vysokom paneláku na 4. poschodí, možno ti niečo dá..." Vlk súhlasil a vyrazil.

Keď dorazil do paneláku, zistil, že nefunguje výťah a že bude musieť ísť na štvrté poschodie pešo. Zazvonil, stará mama mu otvorila a pozvala ho ďalej. Keď dorazila Červená čiapočka, videla, že vlk so starou mamou mastí karty o peniaze. Za chvíľu sa vlkovi podarilo starú mamu obrať o všetko, dokonca aj o bonboniéru a víno od Červenej čiapočky. Tá nelenila a zavolala na vlka políciu, ktorá vlka zatkla za neoprávnené obohacovanie sa a žobranie.

Červená čiapočka to potom so starou mamou oslávila, pretože všetko dobre dopadlo.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Chiquita, 12.10.2020

­­­­

Slohová práca Moderná rozprávka o Červenej čiapočke v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moderná rozprávka o Červenej čiapočke

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 344 347
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)