SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Kofola

  • moderná "minirozprávka"

Bola raz jedna slečna. A nie len taká hocijaká! Verte, neverte, ona bola kúzelná. Nikto nedokázal povedať, čo je na nej TAK VEĽMI kúzelné. Ale vždy stačilo, aby sa napili a hneď vedeli, že kúzelná JE.
Tá slečna sa volala Kofola Čapovaná. Celkom obyčajné meno, poviete si. Nuž a prečo nie, na prvý pohľad bola naozaj celkom obyčajná. Potom ale jeden vážený kúzelník začal bádať v jej rodokmeňoch. A zistil to! Táto slečna Kofola má totiž v génoch Drievko Sladké! No a to vie predsa každý, ako je ono kúzelné... Nafúkaná šľachtičná Coca-Cola mohla prasknúť hnevom, keď sa to dopočula. Bublala ešte viac než inokedy, a pretože bola neobvykle vytočená, začala sa ládovať cukrom. Nakoniec sa z toho všetkého načisto pomiatla a ukázala svetu svoje schizofrénne dvojča, pani Light (tá mala z cukru naopak strach). Čas plynul a bystrí kúzelníci objavili ďalšie Kofoly - slečnu Citrus a pani Bez cukru. Tie ale nikdy nedosiahli slávu slečny prezývanej "Originál".
A tak svetom chodíme a keď máme šťastie, stretneme niektorú Kofolu. Kiež je to vždy tá Čapovaná!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Markéta Rejmontová, 27.12.2018

­­­­

Slohová práca Kofola v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Kofola

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 344 321
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)