SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Výlet do Osvienčimu

Keď som bola v deviatej triede, šli sme so školou do Osvienčimu. Najprv nás na to učitelia pripravovali a mala som z toho veľký strach, ale aj tak som sa veľmi tešila.

Osvienčim, ktorý bol najväčším nacistickým a vyhladzovacím táborom, bol založený na Himmlerov rozkaz z dňa 27. apríla 1940 za druhej svetovej vojny v blízkosti poľského mestečka Oświęcim. V tomto koncentračnom tábore sa diali príšerné veci. Predovšetkým tam Nemci zatvárali Poliakov a Židov, ktorých potom masovo zabíjali v plynových komorách.
Bola som nadšená, keď som zistila, že tam pôjdeme, pretože som chcela zažiť ten pocit strachu a vidieť, akej surovosti je človek schopný.

Každopádne keď sme tam prišli, môj úsmev z tváre zmizol. Prebehol mi mráz po chrbte, keď som videla tú hygienu a všetko, čo sa tam odohralo. Musíte mať obrovskú odvahu vkročiť tam, ale stojí vám to zato. Všade boli samé ostnaté ploty, aby väzni nemali ako utiecť. Miesto našej mäkkej postele spali Židia v policiach. Záchody mali všetci pohromade vedľa seba. Nenašli sme ani jediné miesto, kde by sme boli v súkromí. Prešli sme aj okolo Steny smrti. V tej chvíli som to mala pred očami, tú hrôzu a krik. Po Krištáľovej noci sa tam zabíjalo aj po tisícoch ľudí. Všade stáli samé pomníky na pamiatku tých, ktorí bojovali a prežili čo najdlhšie.

Po návšteve koncentračného tábora nám ostala ešte hodina čase, a tak sme sa šli pozrieť na najbližšiu rieku. Pán riaditeľ nám dovolil, aby sme si zaplávali, takže sme si aspoň užili trochu zábavy.

Myslím si, že každý človek by mal aspoň raz zájsť do Osvienčimu či iného koncentračného tábora, aby sa už nič také neopakovalo. Aj keď to bol príšerný výlet, som rada, že som to všetko videla.
Ak tam niekedy pôjdete, nezabudnite si so sebou vziať obrovskú dávku guráže!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Drahomíra Šťastná, 13.06.2019

­­­­

Slohová práca Výlet do Osvienčimu v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Výlet do Osvienčimu

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2020!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.

Štítky

Janko jan
Server info

Počítadlo: 209 660
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)