SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Strach

Každý z nás už niekedy zažil pocit strachu a celkom určite ho zažíva aj dnes v rôznych podobách. Môže ísť o strach o blízku osobu, zo zlej známky, z obavy spoznať nepoznané, alebo aj o strach, ktorému sa hovorí fóbia. Ale to nie je ten druh strachu, o ktorom chcem hovoriť. Často nás baví prekonávať sami seba a niekedy na prekonanie strachu máme aj veselé spomienky a príhody.

Chcel by som rozprávať o prekonaní strachu v skautskom tábore na Remate.
Tábor bol postavený celkom ďaleko od civilizácie - ako sa hovorí, líšky tam dávali dobrú noc. Cesta k táboru viedla cez potok, čo znamenalo ho buď prebrodiť, alebo prejsť po úzkom brvne, ktorá sa samozrejme uprostred rozhojdala a nebolo potom ľahké na nej udržať rovnováhu. Najhoršie bolo prekonať strach a prejsť prvýkrát, potom nám to už celkom šlo. Horšie to bolo s rodičmi v deň návštev. Niektorí strach neprekonali vôbec a mali smolu, niektorí sa vydali aj s proviantom pre svojich potomkov cez brvno. Bolo vidieť, ako sa im trasú kolená a niektorí skončili dokonca vo vode. Pre nás to bola sranda, pre nich už natoľko nie.

Plnenie bobríka odvahy zažil v tábore snáď každý. Ja som mal sám celú noc hliadku, pričom som mal na starosti stan s proviantom a oheň. Okolo polnoci som zahliadol pri zverenom stane dve siluety. Rozbúchalo sa mi srdce a zrýchlil tep. Vždy nemusí ísť o žart - okolo tábora sa potulovali rôzne typy ľudí, a niekedy môžu mať aj hlad. Nedalo mi to, vzal som baterku a vliezol do stanu. Odrazu mi niekto niečo prehodil cez hlavu! To už som sa fakt zľakol... Zviazali mi ruky a nohy a odtiahli do nejakej diery, kde ma nechali chvíľu o strachu premýšľať. Samozrejme šlo o hru, ale celkom drsnú.

Potom sme sa na tom "únose" samozrejme už len smiali. A dnes mám na tábor aspoň zaujímavé spomienky.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Radka, 04.10.2019

­­­­

Slohová práca Strach v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Strach

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 890 491
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)