SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.84
Hodnotené: 43x Prosím, ohodnoť prácu

Moje prázdniny

Môj prvý zážitok z prázdnin bol pobyt v Chorvátsku v hoteli Uvala Scott. Na tento pobyt som sa celý rok tešil. Nielen pretože som bol rád, že sa uelejem posledné tri dni zo školy, ale aj pretože rád cestujem. Ale tieto predpoklady, že si parádne oddýchnem, boli predčasné.

Hneď po príchode nás čakal šok. Hotel bol napoly rozpadnutý, ale boli tu aj napoly rozpadnuté betónové pláže. Hovorili sme si: "Preboha, kto tomuto hotelu mohol dať štyri hviezdičky?!" Taktiež sme nadávali na cestovnú kanceláriu, ako toto miesto popisovala a aké dala do katalógu obrázky. O tomto zážitku by som sa ďalej radšej nezmieňoval. Čo by som ešte rád dodal, je to, že som vyhlásil, že ma do Chorvátska už nikdy nikto nedostane.

Môj druhý zážitok bol pobyt vo Vysokých Tatrách, kde som bol tento rok už tretíkrát. Bývali sme v dedine, ktorá sa volá Štrba a každý deň sme sa vyviezli zubačkou na Štrbské pleso. Zo Štrbského plesa sme chodili do hôr alebo šli ďalej motorovým elektrickým vlakom, napríklad do Starého Smokovca. Najväčší zážitok predstavoval výstup na Rysy, pretože sme šli polovicu cesty po reťaziach.

Vyšli sme zo Štrbského plesa po ceste, ktorá vedie na Popradské pleso. Z Popradského plesa sme šli stále do kopca až k Žabím plesám. Zvláštnosť Tatier je tá, že vo vyšších polohách sa z plies aj potôčikov môže piť bez obáv voda. Od Žabích plies sme išli po reťaziach. Keď sme sa blížili k Chate pod Rysmi, videli sme časti strechy pôvodnej chaty, ktorá bola strhnutá lavínou. Cesta hore trvá asi päť hodín, opačným smerom tri a pol hodiny. Chata pod Rysmi je veľmi malá a je zásobovaná nosičmi. A tiež je zvláštna tým, že sa tam varí hneď niekoľko jedál (a nie je to ani oveľa drahšie). Pôvodne sme chceli ísť len na chatu, ale potom sme sa rozhodli, že pôjdeme aj na vrchol. Bolo to veľmi namáhavé. Keďže bolo pekné počasie, boli sme odmenení krásnym pohľadom na zarastené svahy a na zalesnené Vysoké i Nízke Tatry. Z vrcholu bolo vidieť veľa vecí: Solisko, obec Štrba, Popradské pleso, Poprad-Tatry, predhorie Nízkych tatier a poľskú časť Vysokých Tatier s časťou poľského územia susediaceho s Tatrami. Cesta dole je po reťaziach náročnejšia než hore. Ide sa po serpentínovej ceste, ktorá vedie do koryta potoka. Po príchode do hotela som sa cítil veľmi unavený. A bol som rád, že sa mi nič nestalo, pretože sme videli veľa ľudí, ako si vyvrtli členok.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: berapa, 14.05.2019

­­­­

Slohová práca Moje prázdniny v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moje prázdniny
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 525 985
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)