SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 5.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Autonehoda

Jedného sychravého a mrazivého dňa sa ako obvykle prebúdzam v 6:45, aby som sa stihla pripraviť do školy. Vstávať sa mi ale vôbec nechce, tak si ešte na malý moment ľahnem. Keď sa po chvíli definitívne zobudím, začína každodenný stereotyp v podobe umývania zubov, rýchlych raňajok a chvatného obliekania do školskej uniformy. O pol ôsmej nasadám do svojho vlastného auta, kde si na sedadlo spolujazdca položím školský batoh. Po tom, čo sa uistím, že v batohu mám všetko potrebné, štartujem motor a vyrážam. Vodičský preukaz som dostala len nedávno, ale nemám strach zo šoférovania a kvôli mojej nedochvíľnosti idem nedovolenou rýchlosťou. Koniec-koncov, ako obvykle.

Prechádzam zasneženým lesom, pozriem sa na hodinky a zisťujem, že tentokrát fakt nestíham, tak ešte pridám plyn. Z neprehľadnej zákruty sa na mňa vyrúti kamión. Dupnem na brzdu, chytím šmyk a letím dole zo stráne.

Môj pád zabrzdí až strom, do ktorého narazím. Som pri vedomí, ale sťažka lapám po dychu. Snažím sa pochopiť, čo sa práve stalo. Začínam sa cítiť vyčerpaná, pomaly a nešikovne zašmátram vo vrecku bundy, v ktorom som mala svoj telefón, aby som si zavolala pomoc. Ale miesto telefónu nachádzam zväčšujúcu sa kaluž vlastnej krvi, ktorá ma uvádza do šoku a začínam zmätkovať. Mám hrozný strach a neviem, čo robiť ďalej, v hlave mám prázdno. Cítim, ako slabnem a nemám šancu s tým nič urobiť. Pomaly zatváram oči a za zavretými viečkami sa mi začnú prehrávať momenty z môjho života, nie však od začiatku do konca, ale náhodne usporiadané. Pomoc neprichádza a zaspávam.

...Z ničoho nič sa ozve budík a ja sa celá spotená prebúdzam. Spamätám sa a som strašne rada, že to bol len sen!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: M. Vobořilová, 22.09.2020

­­­­

Slohová práca Autonehoda v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Autonehoda

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 805 540
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)