SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

My deti zo stanice ZOO (film)

Občas sa mi stane, že oľutujem svoju investíciu do vstupenky - či už na výstavu, do divadla alebo do kina. 16. februára som videla nemecký film My deti zo stanice ZOO (Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof ZOO). Musím povedať, že svoje peniaze som nemohla investovať lepšie.

Premietanie sa konalo v Bio Illusionu na Vinohradoch. Šlo o premiéru tejto snímky v Českej republike.

Natočil ho režisér Uli Edel v roku 1981! Bola som prekvapená, že v hľadisku sedelo množstvo ľudí všetkých vekových kategórií, ale vzápätí mi došlo, že kniha autorky Christiane F., ktorá bola predlohou filmu, je už staršia, a tak možnosť prečítať si ju malo už niekoľko generácií. Ide teda o kultovú knihu. A podobne to bolo s atmosférou v sále. Tú "správnu kultovosť" zavŕšili slúchadlá, z ktorých sa rinul prekladateľkin hlas rovno do našich uší. Film sa totiž premietal v pôvodnom nemeckom znení bez titulkov.

Po dobu 135 minút se na plátne odvíjal príbeh 14-ročného dievčaťa, prežívajúceho svoju prvú lásku s drogovo závislým chlapcom. Rozpútal sa divoký kolotoč absťákov, snáh o prežitie, plateného sexu, žobrania, pokusov o vyliečenie, smrti a lásky s chuťou heroínu.

Herci boli perfektní. Ich výkony boli veľmi presvedčivé, prežívané, ale neprehrávané, ako sa to niekedy stáva u filmov s drogovou tematikou. Prostredie natáčania bolo reálne, rovnako ako efekty, ktoré boli potrebné pri realizácii scén s injekčnou striekačkou. Skvelo vybratá hudba podkresľovala smutný dej. Celé premietanie vo mne zanechalo hlboký dojem. Zážitok bol o to mocnejší, že ide o autobiografiu.

Film vám môžem vrelo odporučiť, ale rozhodne naň nechoďte, ak máte zlú, smutnú alebo akúkoľvek inú ponurú náladu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Evička, 11.01.2019

­­­­

Slohová práca My deti zo stanice ZOO (film) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
My deti zo stanice ZOO (film)

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.

Štítky

Antigona Janko Jan
Server info

Počítadlo: 281 759
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)