SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

K osemnástinám

Milá oslávenkyňa, milí hostia,

dovoľte mi, aby som na úvod Veronikiných 18-tych narodenín prehodila pár krátkych slov. Osemnásť je vek, v ktorom človek oficálne vstupuje do sveta dospelých, človek sa stáva zodpovedným sám za seba a sú naňho kladené omnoho väčšie nároky než predtým.

Každý tejto životnej hranici prisudzuje čosi magické. Hovoríte si, tak teraz už nebudem nikoho počúvať a všetko bude po mojom - nanešťastie naše okolie nás čoskoro vráti späť na zem a záleží len na nás, ako tento pád do reality ustojíme.

Ale zabudnime aspoň na dnešný večer na tieto nepríjemné stránky a užívajme si tie príjemnejšie. Nie sme tu preto, aby sme si kazili slávnostnú náladu, len by som chcela Veronike na záver odkázať:

"Tvoj život leží v tvojich dlaniach. Stačí ho len vziať za ten správny koniec."

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ivet, 11.01.2019

­­­­

Slohová práca K osemnástinám v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
K osemnástinám





Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.

Štítky

Jan Antigona Janko




Server info

Počítadlo: 281 846
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk




Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)