SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Graffiti

Ulicou sa plížila skupinka troch ľudí. Prepletali sa uličkami a cieľavedome mierili k múru pri stanici. Keď k nej dorazili, vytiahol každý zo svojho batoha sprej a čelovku. Jeden z nich chvíľku zápasil so zapnutím svetla, ale nakoniec sa mu predsa len čelovku podarila rozsvietiť a pridať jej svetlo k žiare čeloviek svojich spoločníkov. Chvíľu bezradne sledovali múr, až do ticha jeden z nich zašepkal: "Ani vy nič nevidíte?"

"Mne prekáža tá kukla," odpovedal mu dievčenský hlas a hneď po ňom sa súhlasne ozval posledný člen skupinky. Napriek tomu, že nechceli, aby niekto uvidel ich tváre, stiahli si z hláv čierne kukly a napchali si ich do vreciek. Teraz, keď už konečne videli na prácu, zatrepali plechovkami a pustili sa do diela.

Minútová ručička na hodinkách jedného zo sprejerov stihla tridsaťkrát obehnúť, kým boli s dielom hotoví. Keď bolo všetko hotovo, dopriali si pár sekúnd a pokochali sa výsledkom svojej práce. Niekde v diaľke zaštekal pes. Ten zvuk prebral všetkých troch spolupáchateľov a donútil ich, aby sa poponáhľali. Na hlavu si navliekli kukly a narovnali ich tak, aby im neprekážali. Rozbehli sa k svojej ďalšej zastávke a za sebou nechali na stene nápis, ktorý hlásal: "Každá ruža má krásny kvet a nebezpečný tŕň - Quotes."

Na stanicu okolo siedmej prišiel vlak a vyhrnuli sa z neho deti ženúce sa do školy. Každé z nich sa pri múre zastavilo, vytiahlo z vrecka svoj telefón a vyfotilo si prekrásny nápis. Podobná scéna sa odohrávala aj na moste pri škole, pri starom dome na zbúranie a tiež na betónovom plote pani Lotovej. Keby ste si kúpili ktorékoľvek noviny, hneď na prvej strane by ste sa dočítali o onej skupinke troch ľudí a ich diele. V kancelárii si starosta práve vylieval zlosť na veliteľovi polície, ako je možné, že je banda stále na slobode. A v jednej izbe v jednom paneláku sa na gauči, v posteli a dokonca aj na podlahe povaľovali traja ľudia. Jedno dievča a dvaja chlapci a každý z nich v ruke zvieral čiernu kuklu. A ani jeden z nich nepočul sirény.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Berenika Ročková, 05.09.2019

­­­­

Slohová práca Graffiti v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Graffiti
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 154
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­