SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Graffiti

Ulicou sa plížila skupinka troch ľudí. Prepletali sa uličkami a cieľavedome mierili k múru pri stanici. Keď k nej dorazili, vytiahol každý zo svojho batoha sprej a čelovku. Jeden z nich chvíľku zápasil so zapnutím svetla, ale nakoniec sa mu predsa len čelovku podarila rozsvietiť a pridať jej svetlo k žiare čeloviek svojich spoločníkov. Chvíľu bezradne sledovali múr, až do ticha jeden z nich zašepkal: "Ani vy nič nevidíte?"

"Mne prekáža tá kukla," odpovedal mu dievčenský hlas a hneď po ňom sa súhlasne ozval posledný člen skupinky. Napriek tomu, že nechceli, aby niekto uvidel ich tváre, stiahli si z hláv čierne kukly a napchali si ich do vreciek. Teraz, keď už konečne videli na prácu, zatrepali plechovkami a pustili sa do diela.

Minútová ručička na hodinkách jedného zo sprejerov stihla tridsaťkrát obehnúť, kým boli s dielom hotoví. Keď bolo všetko hotovo, dopriali si pár sekúnd a pokochali sa výsledkom svojej práce. Niekde v diaľke zaštekal pes. Ten zvuk prebral všetkých troch spolupáchateľov a donútil ich, aby sa poponáhľali. Na hlavu si navliekli kukly a narovnali ich tak, aby im neprekážali. Rozbehli sa k svojej ďalšej zastávke a za sebou nechali na stene nápis, ktorý hlásal: "Každá ruža má krásny kvet a nebezpečný tŕň - Quotes."

Na stanicu okolo siedmej prišiel vlak a vyhrnuli sa z neho deti ženúce sa do školy. Každé z nich sa pri múre zastavilo, vytiahlo z vrecka svoj telefón a vyfotilo si prekrásny nápis. Podobná scéna sa odohrávala aj na moste pri škole, pri starom dome na zbúranie a tiež na betónovom plote pani Lotovej. Keby ste si kúpili ktorékoľvek noviny, hneď na prvej strane by ste sa dočítali o onej skupinke troch ľudí a ich diele. V kancelárii si starosta práve vylieval zlosť na veliteľovi polície, ako je možné, že je banda stále na slobode. A v jednej izbe v jednom paneláku sa na gauči, v posteli a dokonca aj na podlahe povaľovali traja ľudia. Jedno dievča a dvaja chlapci a každý z nich v ruke zvieral čiernu kuklu. A ani jeden z nich nepočul sirény.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Berenika Ročková, 05.09.2019

­­­­

Slohová práca Graffiti v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Graffiti
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 723
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)