SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Boh nám žehnaj

Písal sa rok 2025 a moja rodina bola v tajnej organizácii pracujúcej na prevrate režime. Európa už nie je to, čo bývala, zanikli všetky štáty a vytvorila sa Islamská veľmoc Alahova. Kvôli svetovej kríze sa islam rozšíril do celej Európy. Každý deň zomrelo niekoľko stoviek ľudí, ktorí boli odhalení z organizovaného prevratu alebo skrátka preto, že nespĺňali ideály Islamuskej veľmoci.
Som lekárka, môj muž Lukas bol veliteľom utajovaného spiknutia ISIS.

Prevrat bol naplánovaný na 1.mája 2025. V ten deň svietilo slnko a teploty dosahovali 25 stupňov, ideálne podmienky pre vzburu. Spojili sa všetci, ktorí boli schopní bojovať za slobodu. Bojovalo sa päť dní. Zomrelo veľa našich ľudí, ale stále tu bola nádej na výhru. Posledný deň bol naplánovaný atentát na diktátora Muhameda Bagiho. Útok mal vykonať môj muž.

Všade bolo ticho, pripravovali sme sa na zásah, ale boli sme odhalení. Niekto na nás zavolal: "Preč, utečte, sú v presile!"
Môj muž ušiel do lesov a ja som sa schovala do kríkov. Čakala som niekoľko hodín, než som opustila svoj úkryt a vydala sa hľadať môjho muža.

Prišla som až na čistinu vysoko v horách, kde som objavila telo svojho muža, ako leží v kaluži vlastnej krvi. Naposledy som ho pobozkala, a keď som sa chcela zdvihnúť, pocítila som na mojej hlaveň zbrane. Vstala som a otočila sa čelom k mužovi, ktorý sa ma chystal zabiť. Bola som zmierená so smrťou.
"Urob to, hneď!" povedala som v slzách a on stlačil spúšť...

Tak toto bol môj adrenalínový zážitok. Zobudila som sa celá spotená a vystrašená. Bolo 7 hodín ráno a z mešity sa niesol hlas zvolávajúci nás k modlitbe. Zobudila som svojho muž a vyšli sme do ulíc pomodliť sa k Alahovi. Takto začínal každý náš deň už viac ako 5 rokov, ale stále veríme, že jedného dňa budeme oslobodení.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Nikki, 15.01.2021

­­­­

Slohová práca Boh nám žehnaj v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Boh nám žehnaj
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 648 978
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­