SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Sedemnásťroční za volantom

Keď som si prečítala titulok tohto novinového článku, povedala som si: "No to snáď nemyslia vážne!" Nepochopím, ako náš zákonodarný orgán môže premýšľať o tom, že by mladiství šoférovali už od sedemnástich rokov.

Viem, každý si môže povedať, že ide len o jeden rok. Keď však nazriem do druhých ročníkov stredných škôl a predstavím si, že tí sedemnásťroční ľudia by mali vlastniť vodičský preukaz, behá mi mráz po chrbte. Áno, je to síce len jeden rok, ale aj za rok človek dokáže trochu viac dospieť a zmúdrieť.

Neviem si predstaviť, ako by sa sedemnásťročná slečna zachovala pri dopravnej nehode. Začala by panikáriť alebo pomáhať? Ako by sa zachoval sedemnásťročný chalan po divokom večierku s alkoholom v krvi pri povzbudzovaní kamarátov, nech sa nebojí a ide? Nehľadiac na to, že aj konzumácia alkoholu je dovolená až od 18 rokov.

Toto sú dosť dôležité otázky, nad ktorými by sa ľudia mali zamyslieť. Osobne sa domnievam, že by sedemnásťoční usadnúť za volant nemali.

V článku autor tento zákon obhajuje tým, že napríklad aj vo Veľkej Británii môžu ľudia získať vodičský preukaz skôr. Autor by však nemal porovnávať mladistvých z Veľkej Británie a zo Slovenska. Iný kraj, iný mrav. Výchova a disciplinovanosť mládeže budú v každej krajine istotne na inej úrovni...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Nika, 03.01.2019

­­­­

Slohová práca Sedemnásťroční za volantom v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Sedemnásťroční za volantom

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 209 772
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)