SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Španielsky krehký koláč s paradajkami (pracovný postup)

Najprv si pripravíme 100 gramov hladkej a hrubej múky, jednu čajovú lyžičku kypriaceho prášku, 80 gramov masla, štipku soli, 660 gramov paradajok, liter mlieka, 10 gramov zemiakového škrobu a 1 vajce.

Hladkú a hrubú múku preosejeme s kypriacim práškom a vmiešame zmäknuté maslo, ktoré sme si už pripravili. Zmes potom zalejeme mliekom, dochutíme soľou, dôkladne premiešame jednotlivé ingrediencie a poriadne prepracujeme.

Dvomi tretinami cesta vyložíme dno tortovej formy a vytvarujeme cca 2 cm vysoký okraj. Na cesto potom rozložíme umyté paradajky, nakrájané asi na centimeter hrubé plátky a premiešané so zemiakovým škrobom.

Vrstvu paradajok prekryjeme zvyšnou jednou tretinou cesta, potrieme ju rozšľahaným vajíčkom a vidličkou koláč poprepichujeme po okrajoch, aby sa nám lepšie upiekol.

Koláč potom pečieme, až kým má zlatistú farbu. Po upečení by mal mať koláč jemnú vôňu a chuť upečeného cesta a paradajok.

Tento typický španielsky múčnik, ktorý je obľúbený zvlášť u detí, sa môže podávať nielen na oslavách, piknikoch, čajových posedeniach, ale tiež ako súčasť obedového, raňajkového alebo večerového menu so šľahačkou, mätou či škoricou.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 19.09.2019

­­­­

Slohová práca Španielsky krehký koláč s paradajkami (pracovný postup) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Španielsky krehký koláč s paradajkami (pracovný postup)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 901
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­