SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Španielsky krehký koláč s paradajkami (pracovný postup)

Najprv si pripravíme 100 gramov hladkej a hrubej múky, jednu čajovú lyžičku kypriaceho prášku, 80 gramov masla, štipku soli, 660 gramov paradajok, liter mlieka, 10 gramov zemiakového škrobu a 1 vajce.

Hladkú a hrubú múku preosejeme s kypriacim práškom a vmiešame zmäknuté maslo, ktoré sme si už pripravili. Zmes potom zalejeme mliekom, dochutíme soľou, dôkladne premiešame jednotlivé ingrediencie a poriadne prepracujeme.

Dvomi tretinami cesta vyložíme dno tortovej formy a vytvarujeme cca 2 cm vysoký okraj. Na cesto potom rozložíme umyté paradajky, nakrájané asi na centimeter hrubé plátky a premiešané so zemiakovým škrobom.

Vrstvu paradajok prekryjeme zvyšnou jednou tretinou cesta, potrieme ju rozšľahaným vajíčkom a vidličkou koláč poprepichujeme po okrajoch, aby sa nám lepšie upiekol.

Koláč potom pečieme, až kým má zlatistú farbu. Po upečení by mal mať koláč jemnú vôňu a chuť upečeného cesta a paradajok.

Tento typický španielsky múčnik, ktorý je obľúbený zvlášť u detí, sa môže podávať nielen na oslavách, piknikoch, čajových posedeniach, ale tiež ako súčasť obedového, raňajkového alebo večerového menu so šľahačkou, mätou či škoricou.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 19.09.2019

­­­­

Slohová práca Španielsky krehký koláč s paradajkami (pracovný postup) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Španielsky krehký koláč s paradajkami (pracovný postup)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 368
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)