SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Simpsonovci

Homer Jay Simpson je ústredná animovaná postava z amerického seriálu Simpsonovci, ktorý sa vysiela už pekných pár desaťročí a obehol celý svet. Prvýkrát sa Simpsonovci na televíznych obrazovkách objavili 17. decembra 1987, avšak nie ako dvadsaťdvaminútový seriál, ale ako dvojminútový minidiel. Zaraďuje sa k najúspešnejším seriálom všetkých čias, vďaka svojim vtipným a nápaditým scénam.

Na čele celej rodiny stojí Homer, ktorý je veľmi lenivý a tvrdohlavý, ale aj citlivý. Najradšej má donuty, nosí biele tričko s modrými nohavicami a prezlieka sa len vtedy, keď idú do kostola. Pracuje v jadrovej elektrárni, ktorej majiteľom je pán Burns. Medzi jeho najlepších priateľov patria Leny, Carl a Barney, s ktorým sa pravidelne schádza v krčme.

Jeho žena Marge je vzorná, zodpovedná, spravodlivá a zlé vlastnosti sa snaží vždy nejako skryť a nedať najavo. Je ženou v domácnosti, kde sa stará o svoju dcéru Maggie. Bart je typický chlapec, stvára rôzne vylomeniny a má povahu po Homerovi. Jeho najoľúbenejšou hračkou je prak, s ktorým sa hrajú spolu s Milhousom, jeho najlepším priateľom, a spoločne so svojou sestrou Lízou radi sledujú svoj najobľúbenejší seriál Itchy a Scratchy. K Líze nie je čo dodať, je to chytré dievča. Maggie síce zatiaľ moc nerozpráva, ale už na pohľad je po Líze.

Členovia tejto rodiny sa každodenne stretávajú s dobrodružstvami, ktoré prežívajú tiež s nami. V seriáli vystupujú aj známe osobnosti, ako napríklad herci, speváci, a dokonca aj politici.

Seriál sa mi páči hlavne preto, že je vydarene zanimovaný a zo života.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Dymoneček, 23.11.2020

­­­­

Slohová práca Simpsonovci v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Simpsonovci
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 959
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­