SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Simpsonovci

Homer Jay Simpson je ústredná animovaná postava z amerického seriálu Simpsonovci, ktorý sa vysiela už pekných pár desaťročí a obehol celý svet. Prvýkrát sa Simpsonovci na televíznych obrazovkách objavili 17. decembra 1987, avšak nie ako dvadsaťdvaminútový seriál, ale ako dvojminútový minidiel. Zaraďuje sa k najúspešnejším seriálom všetkých čias, vďaka svojim vtipným a nápaditým scénam.

Na čele celej rodiny stojí Homer, ktorý je veľmi lenivý a tvrdohlavý, ale aj citlivý. Najradšej má donuty, nosí biele tričko s modrými nohavicami a prezlieka sa len vtedy, keď idú do kostola. Pracuje v jadrovej elektrárni, ktorej majiteľom je pán Burns. Medzi jeho najlepších priateľov patria Leny, Carl a Barney, s ktorým sa pravidelne schádza v krčme.

Jeho žena Marge je vzorná, zodpovedná, spravodlivá a zlé vlastnosti sa snaží vždy nejako skryť a nedať najavo. Je ženou v domácnosti, kde sa stará o svoju dcéru Maggie. Bart je typický chlapec, stvára rôzne vylomeniny a má povahu po Homerovi. Jeho najoľúbenejšou hračkou je prak, s ktorým sa hrajú spolu s Milhousom, jeho najlepším priateľom, a spoločne so svojou sestrou Lízou radi sledujú svoj najobľúbenejší seriál Itchy a Scratchy. K Líze nie je čo dodať, je to chytré dievča. Maggie síce zatiaľ moc nerozpráva, ale už na pohľad je po Líze.

Členovia tejto rodiny sa každodenne stretávajú s dobrodružstvami, ktoré prežívajú tiež s nami. V seriáli vystupujú aj známe osobnosti, ako napríklad herci, speváci, a dokonca aj politici.

Seriál sa mi páči hlavne preto, že je vydarene zanimovaný a zo života.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Dymoneček, 23.11.2020

­­­­

Slohová práca Simpsonovci v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Simpsonovci
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 300
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)