SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.67
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Pri vianočnom stromčeku

Ten pohľad pozná asi každý. Myslím tým pohľad na vianočný stromček a všetko v jeho blízkom okolí. Aj napriek tomu som sa rozhodol popísať, ako to vyzerá alebo by vyzerať mohlo.

Začneme samotným stromom. Predstavujem si obrovský smrek, na ktorého vrchu sa týči krásna zlatá hviezda. Dookola má omotanú striebornú reťaz. Gule na ňom sú zlaté, strieborné a červené. Celý strom tak krásne žiari všemožnými farbami. Pod ním nesmú chýbať pekne zabalené vianočné darčeky so stužkami. Na každom z nich visí kartička s menom.

Vedľa stromečka stojí stôl, na ktorom sú vianočné dobroty. Atmosféru dotvára televízia s už tradičnou rozprávkou Tri oriešky pre Popolušku. Všetci sú šťastní a rozbaľujú darčeky. Každý sa teší z toho, čo od Ježiška dostal, a všetkým robí radosť, že ostatní členovia jeho rodiny zdieľajú rovnaké pocity. Jednoducho vládne taká tá vianočná pohoda.

Celá miestnosť je sfarbená podľa toho, aké farby práve svietia na stromčeku, a všetci sú veselí. Nikomu nevadí, že sedia na podlahe. Pojedajú sa koláčiky a celá rodina sa raduje z toho, že je pohromade aj z toho, že nikoho neťažia žiadne povinnosti...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 27.11.2020

­­­­

Slohová práca Pri vianočnom stromčeku v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Pri vianočnom stromčeku
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 753
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­