SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Osmák degu

Moje zvieratko sa volá Osmák degu. Je to roztomilý, asi pätnásť centimetrov veľký hlodavec. Pomenoval som ho Filip.

Má šedohnedú srsť a zavalité telíčko. Oproti telíčku má veľkú hlavu, na ktorej nás upútajú dve veľké uši a krásne čierne oči podobajúce sa dvom tmavým korálikom. Filip mí čierny ňufáčik, ktorým stále niečo skúma a oňucháva. V tlamičke má dva páry rezákov a šestnásť stoličiek v tvare čísla osem, preto sa volá osmák. Je na ňom zaujímavý chvostík, ktorý je celý chlpatý a ukončený štetinkou. Osmáka nesmieme nikdy chytať za chvostík, pretože je veľmi krehký a mohol by mu odpadnúť.

Osmák degu je veľmi mrštné, zvedavé a spoločenské zvieratko, ktoré rado po všetkom šplhá a ohryže všetko drevené, čo mu dáme. Správame ho v teráriu, v ktorom má veľa vetiev, po ktorých sa rád šplhá a ktoré ohrýza. Vetvy musíme často meniť a hlavne dávať na osmáka pozor, aby z terária nenápadne neutiekol, pretože keď nemá dohľad, rád sa pustí napríklad aj do nábytku.

Napriek tomu je to skvelý kamarát a mám ho veľmi rád.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Michy 4.A, 07.02.2023

­­­­

Slohová práca Osmák degu v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Osmák degu
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 680 572
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­