SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Na stanici

Je utorok popoludní a ja stojím na stanici. Rozhliadam sa po hale a vidím plno zaujímavých ľudí. Niekoľko ich čaká pri okienku predaja cestovných lístkov. Dvaja mladíci diskutujú pod tabuľou s príchodmi a odchodmi vlakov o meškaní rýchlika. Babička a vnúčik si v stánku vyberajú časopis. Zašpinený bezdomovec žiada starú pani päťdesiat centov.

Staničný rozhlas hlási príjazd rýchlika z Košíc. Počujem škrípanie bŕzd. Zapchávam si uši. Vestibul sa zapĺňa ľuďmi. Najnápadnejšie z nich je partia mladíkov v podnapitom stave. Vykrikujú: "Spartak, Spartak!" Vzápätí zisťujú, že ešte nie sú v Trnave a utekajú späť k vlaku. Štyria starší muži ich pohoršene pozorujú.

Do budovy vchádzajú dvaja policajti. Prichádzajú k mladíkovi s dredmi na hlave a cigaretou v ústach, prezerajú si jeho doklady, chvíľu diskutujú a odvádzajú ho so sebou.

Najzaujímavejší z cestujúcich je starý pán, ktorý si práve kupuje lístok. Má dlhé sivé vlasy a klobúk. Je oblečený do červenej škótskej sukne. V ruke drží veľký kufor ozdobený znakmi mnohých európskych metropol.

Výpravca píska. Vlak sa s obrovským rachotom rozbieha. Vestibul sa pomaly vyprázdňuje. Len opitý bezdomovec bezvládne leží na lavičke. Ja odchádzam. Stanica si ďalej žije svojím životom.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Venda, 11.06.2021

­­­­

Slohová práca Na stanici v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Na stanici
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 368
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)