SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Na stanici

Je utorok popoludní a ja stojím na stanici. Rozhliadam sa po hale a vidím plno zaujímavých ľudí. Niekoľko ich čaká pri okienku predaja cestovných lístkov. Dvaja mladíci diskutujú pod tabuľou s príchodmi a odchodmi vlakov o meškaní rýchlika. Babička a vnúčik si v stánku vyberajú časopis. Zašpinený bezdomovec žiada starú pani päťdesiat centov.

Staničný rozhlas hlási príjazd rýchlika z Košíc. Počujem škrípanie bŕzd. Zapchávam si uši. Vestibul sa zapĺňa ľuďmi. Najnápadnejšie z nich je partia mladíkov v podnapitom stave. Vykrikujú: "Spartak, Spartak!" Vzápätí zisťujú, že ešte nie sú v Trnave a utekajú späť k vlaku. Štyria starší muži ich pohoršene pozorujú.

Do budovy vchádzajú dvaja policajti. Prichádzajú k mladíkovi s dredmi na hlave a cigaretou v ústach, prezerajú si jeho doklady, chvíľu diskutujú a odvádzajú ho so sebou.

Najzaujímavejší z cestujúcich je starý pán, ktorý si práve kupuje lístok. Má dlhé sivé vlasy a klobúk. Je oblečený do červenej škótskej sukne. V ruke drží veľký kufor ozdobený znakmi mnohých európskych metropol.

Výpravca píska. Vlak sa s obrovským rachotom rozbieha. Vestibul sa pomaly vyprázdňuje. Len opitý bezdomovec bezvládne leží na lavičke. Ja odchádzam. Stanica si ďalej žije svojím životom.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Venda, 11.06.2021

­­­­

Slohová práca Na stanici v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Na stanici
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 308 042
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­