SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.21
Hodnotené: 86x Prosím, ohodnoť prácu

Mačka domáca

Mačka domáca je cicavec a patrí medzi mačkovité šelmy. Mačka má guľatú lebku s menej zubami. Je o nej známe, že má, podobne ako jej divoké príbuzné, výborný zrak, a to predovšetkým v noci, keď sa jej zreničky zúžia.

Mačka má tiež vynikajúci sluch. Je schopná zaregistrovať aj ultrazvuk. Sluch jej pomáha v orientácii v prostredí a rozoznať hlas svojho majiteľa. Reaguje už z diaľky na vôňu jedla, ale dobre vycíti aj psa, hlodavca či zverolekára.

Niektoré plemená mačiek, hlavne perzských, majú prechod od čela k nosu charakterizovaný dostatočne zreteľným vyhĺbením.

Telo má porastené krátkou alebo dlhou srsťou, ktorá môže byť rôzne sfarbená, napríklad murovaná, ryšavá, trojfarebná, čierna alebo biela. Svaly tela, krku, hlavy a končatín tvoria jednodutnú, k chrbtici prichytenú svalovú sústavu, ktorá spoločne so šľachami riadi pohyb mačky. Mačka sa dokáže výborne šplhať po stromoch, má zatiahnuteľné pazúry a na labkách mäkké podušky.

Dospelá mačka váži od 2,5 do 7 kilogramov. Pohlavnú zrelosť v 7. až 9. mesiaci, niektoré plemená aj skôr. Ale prvé párenie sa neodporúča skôr než v roku, a to ako pre samice, tak pre samcov. Mačiatka sa rodia prevažne na jar.
Mačka domáca je prítulná a je veľmi obľúbeným štvornohým spoločníkom.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Pája :-), 02.10.2020

­­­­

Slohová práca Mačka domáca v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Mačka domáca
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 307 672
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­