SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Športový divák

Rád sledujem športové zápasy. Najradšej mám futbal a hokej.
Neviem, a stále nad tým premýšľam, prečo sa niektorí diváci dokážu chovať v hľadisku na akýchkoľvek zápasoch tak neukáznene. Začína to už cestou na zápas. Fanúšikovia ničia všetko, čo im stojí v ceste. Napríklad hneď vo vlaku alebo v autobusoch ničia sedačky. Najhoršie je to samozrejme na štadióne. Rozbíjajú ochranné bariéry, hádžu dymovnice a všelijaké petardy. Niekedy sa stane, že niečím trafia hráča alebo brankára. To potom neostáva rozhodcovi nič iné, než zápas predčasne ukončiť. Tak dlho sa fanúšikovia provokujú medzi sebou, až sa strhne bitka. A to sa potom už nestarajú o nič. Pri týchto potýčkach medzi fanklubmi je aj pár zranených. Najsmutnejšie na tom je, že sa títo fanúšikovia neprídu pozerať na futbal, ale skôr vyprovokovať ostatných. Také chovanie sa vôbec nezlučuje so športovým chovaním. Myslím si, že k tomu vedie u mnohých jedincov aj pitie alkoholu pred zápasom. Potom majú väčšiu guráž predvádzať sa.
Ja takých divákov odsudzujem. Prečo pri zápase musí zasahovať polícia? Prečo sa nemôžu chovať slušne? Veď také správanie športu vôbec neprospieva. Zrejme neunesú prehru svojho tímu, ktorému fandia. Radšej sa pohodlne usaďte, kúpte si popcorn a užívajte si atmosféru zápasu. Nie ako oni.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ráďa, 20.12.2018

­­­­

Slohová práca Športový divák v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Športový divák

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 895 594
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)