SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 5.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Budík

Budík - nepríjemná záležitosť pracovného dňa. Prvýkrát sa rozčúlim už večer, kedy som nútený skontrolovať zvonenie a čas budenia. Druhýkrát som rozčúlený, keď si ho musím každý všedný deň v 6:00 hodín vypočuť a ​​vstať z postele.

Budenie ľudstvo sprevádza od pradávna. Najčulejší ľudia vstávajú so spevom vtáctva. Však sa aj hovorí: "Ranné vtáča ďalej doskáče!"
Ďalšiu skupinu tvoria ľudia prevažne z vidieka, kde sa kikiríkanie kohúta prepočuť veľmi nedá.

Našťastie s príchodom mobilných telefónov, ktoré majú v príslušenstve položku alarm, už nemusím naťahovať klasický ručičkový budík. To by som asi nezaspal. Ako mohli rodičia pri tom rámuse tikajúcich budíkov vôbec spať?

Ďalšiu formu budenia dnes predstavuje digitálny budík, ktorý netiká, ale je skombinovaný s rádiom. Niekto si pokojne nastaví čas o hodinu skôr a po prebudení počúva rádio do doby, kedy naozaj musí vstávať. Pre mňa nepochopiteľné trápenie.

Ja si rád pospím. Budík nastavujem na poslednú možnú minútu, aby som všetko stihol. Má to nevýhodu v tom, že po "zadrnčaní" musím naozaj vyskočiť, ale ten spánok za to stojí. Už teraz sa teším na prázdniny. Vtedy totiž platí jediné: "Dobrú noc, budík!"

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Bubi, 29.04.2021

­­­­

Slohová práca Budík v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Budík
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 041
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)