SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Brutalita vzdelávania

Prichádza deň "M". Deň, kedy pôjde o všetko. Deň, kedy sa rozhodne. Streda štrnásteho - deň, keď sa píše polročná práca z matematiky.

Po polročnom pokojnom spánku študenti nahliadli do učebníc. Otvorením týchto zakázaných kníh, nabitých skutočne mystickými matematickými záludnosťami, došlo k vypusteniu nemilosrdného diabla. Zúfalosť preniká až do špiku kostí študentom, ktorí až do tejto chvíle absolútne netušili, aká krvilačná skúška ohňom ich čaká. Diabol sa už teraz tetelí blahom. Panika sa šíri, ruky sa trasú, ceruzky sa varia, mozgy sa smažia.

Pokrčené papiere s nevyriešenými príkladmi sa hromadia na kôpkach po celom dome. V každej miestnosti vrátane záchodu a špajze nájdete priemerne tri pravítka, minimálne jeden uhlomer a nespočet zatupených ceruziek. Dreva z neprerušovaného strúhania je toľko, že to stačí na vykúrenie celého domu a ešte zostane niečo pod škrečka.

Odpad vzniknutý nadmerným gumovaním sa nestačí vyvážať a začínajú sa teda rýchlo tvoriť nelegálne gumové skládky. Príroda trpí. Zanedbateľná nie je ani zvýšená spotreba papiera. Recyklačné továrne teda nemajú o prácu núdzu ani v čase pandemickej krízy. Rodinná ekonomika je však z hromadného nákupu písacích a rysovacích potrieb v háji.

Goniometria. Vyslovte toto slovo v triede a slabší jedinci začnú omdlievať. Aj najväčším drsňákom však naskakuje husia koža.

Máme toto všetko my študenti, naši rodičia a naša planéta, zapotreby? Prečo nenechať goniometriu matematikom a vyhnúť sa tak všetkým týmto katastrofám?

Nie. My nesmieme nechať diabla zvíťaziť! Síce sme ho práve v goniometrii neporazili, ale nabudúce už budeme skúsenejší a diabla rozdrvíme! Možno. Podstatou je, že my, neotrasiteľná budúcnosť národa, sa nevzdáme! Na padlé obete nesmieme brať ohľad.
Táto brutálna vojna má tajné krycie meno - "všeobecné vzdelanie".

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Martina Žižlavská, 01.07.2021

­­­­

Slohová práca Brutalita vzdelávania v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Brutalita vzdelávania

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 805 680
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)