SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Žaba a bocian

Sedí žaba na brehu rybníka a okolo pláva labuť.
Tu žaba hovorí: "Labuť milá, prevez ma na druhú stranu. Som už stará a ďaleko už nedoskáčem."
Labuť sa ale otočí a vykríkne: "Tak nikam nelez, keď už nemôžeš! Si ťažká a namočila by si mi pierka!"

O chvíľu okolo pláva kapor. Žaba hovorí: "Kaprík, vezmi ma so sebou. Som už stará a ďaleko už nedoskáčem."
Kapor ani nežmurkne a mľaskne: "Si stará a určite ťažká. Prečo by som sa s tebou vláčil?!"

Žabka si už myslí, že jej nikto nepomôže, keď tu pripláva malé žlté káčatko. Žaba hovorí: "Káčatko, pomôž mi. Potrebujem sa dostať na druhú stranu rybníka a sama to už nezvládnem."
Káčatko na to: "Tak poď, rado ti pomôžem!"

O pár dní neskôr, keď si už žabka hovie na druhej strane rybníka, pripláva labuť, kapor aj káčatko. Tu odrazu priletí bocian, zhltne kapra a poškriabe labuť. Vydesené káčatko sa pozrie na žabu a tá hovorí: "Ako ty iným, tak druhí tebe..."

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Tarka, 05.05.2020

­­­­

Slohová práca Žaba a bocian v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Žaba a bocian

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 391 482
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)