SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Orlie trápenie

Dvaja hladní orli krúžili nad sysľou norou a čakali, či sysli vylezú von. Po chvíli vylezie jeden syseľ a prvý orol hovorí: "Počkáme, možno ešte vylezú ďalší."

Po chvíľke vylezú z diery ďalší dvaja sysli. Prvý orol hovorí, že by už mohol zaútočiť. Druhý orol nesúhlasí, pretože si myslí, že je to stále málo.

Odrazu sa k syslej nore plíži prefíkaná líška. Zničohonič zdrapí sysľa za chvost a ostatní sysli sa schovajú hlboko do nory, odkiaľ už v ten deň nevylezú.

Keď to orli uvidia, vedia, že mali zaútočiť o niečo skôr. Ale už je neskoro, a tak orli zostanú hladní.

Ponaučenie:
Kto si neváži málo, nezaslúži si viac.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Matew, 05.05.2020

­­­­

Slohová práca Orlie trápenie v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Orlie trápenie

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2021!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 954 032
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)