SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Meyerová Stephenie (*24.12.1973)

­­­­

Súmrak

  • diel v sérii: 1 (nasledujúci: Nov)

Súmrak je prvý diel celosvetovo úspešnej romanticko-hororovej ságy Twilight, ktorá sa v roku 2008 dočkala aj filmového spracovania (réžia Catherine Hardwicke).

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Meyerová, Stephenie. - 1. vyd. - Bratislava : Tatran, 2008. - 479 s. - ISBN 978-80-222-0550-4.

CHARAKTERISTIKA HLAVNEJ POSTAVY:

Isabella Swanová - dievčina menšieho vzrastu a štíhlej postavy, má hnedé, dlhé vlasy; je uzavretá, netúži po pozornosti a skôr sa stráni okolia; je rozumná a má pokojnú povahu

STRUČNÝ OBSAH:

Bella Swanová sa sťahuje od svojej matky zo slnečného Phoenixu do daždivého mestečka Forks za svojím otcom. Nastupuje tu do školy, kde sa na hodinách biológie stretáva s Edwardom Cullenom. Edward je veľmi zvláštny a nadprirodzene krásny mladík. Ako Bellu priťahuje, tak priťahuje ona jeho - avšak vďaka svojej krvi. Cullen je totiž upír, ktorý sa živí zvieracou krvou, je ted upít-vegetarián.
Bella spočiatku netuší nič o jeho pôvode. Keď sa o ňom dozvie pravdu, aj tak sa doňho zamiluje. Stretávajú sa s upírom Jamesom, ktorý patrí do iného upírieho klanu než Edward.
James začne byť posadnutý stopovaním Belly. Edward a jeho rodina ju ochraňujú, ale aj napriek tomu a ju stopár pokúsi zabiť. Bella je vážne zranená, avšak Edward ju zachrání a Jamesa zabije.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Vladuš, 12.04.2019

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník - nenájdený žiadny ďalší obsah z autorovej tvorby
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Súmrak v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Stephenie Meyerová - Súmrak
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 007
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)