SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Meyerová Stephenie (*24.12.1973)

­­­­

Súmrak

  • diel v sérii: 1 (nasledujúci: Nov)

Súmrak je prvý diel celosvetovo úspešnej romanticko-hororovej ságy Twilight, ktorá sa v roku 2008 dočkala aj filmového spracovania (réžia Catherine Hardwicke).

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Meyerová, Stephenie. - 1. vyd. - Bratislava : Tatran, 2008. - 479 s. - ISBN 978-80-222-0550-4.

CHARAKTERISTIKA HLAVNEJ POSTAVY:

Isabella Swanová - dievčina menšieho vzrastu a štíhlej postavy, má hnedé, dlhé vlasy; je uzavretá, netúži po pozornosti a skôr sa stráni okolia; je rozumná a má pokojnú povahu

STRUČNÝ OBSAH:

Bella Swanová sa sťahuje od svojej matky zo slnečného Phoenixu do daždivého mestečka Forks za svojím otcom. Nastupuje tu do školy, kde sa na hodinách biológie stretáva s Edwardom Cullenom. Edward je veľmi zvláštny a nadprirodzene krásny mladík. Ako Bellu priťahuje, tak priťahuje ona jeho - avšak vďaka svojej krvi. Cullen je totiž upír, ktorý sa živí zvieracou krvou, je ted upít-vegetarián.
Bella spočiatku netuší nič o jeho pôvode. Keď sa o ňom dozvie pravdu, aj tak sa doňho zamiluje. Stretávajú sa s upírom Jamesom, ktorý patrí do iného upírieho klanu než Edward.
James začne byť posadnutý stopovaním Belly. Edward a jeho rodina ju ochraňujú, ale aj napriek tomu a ju stopár pokúsi zabiť. Bella je vážne zranená, avšak Edward ju zachrání a Jamesa zabije.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Vladuš, 12.04.2019

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník - nenájdený žiadny ďalší obsah z autorovej tvorby
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Súmrak v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Stephenie Meyerová - Súmrak
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 680 481
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­