SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Bright J. E. (-)

­­­­

Madagaskar

Skrátená a upravená verzia filmového príbehu o štyroch zvieracích kamarátoch z newyorskej ZOO. Kniha je bohato doplnená originálnymi ilustráciami.
Zvedavý zebrí samec Marty, žijúci v newyorskej ZOO, sa rozhodol ujsť a vydáva sa do ulíc veľkomesta. Nasledujú ho aj jeho kamaráti. Po mnohých peripetiách skončia až na exotickom ostrove Madagaskar, kde sa táto zvieratká nepoznajúce divočinu musia prvýkrát v živote postarať sama o seba a naučiť sa prežiť.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo vydavateľstvo Svojtka v Prahe roku 2010 (1. vydanie). Z anglického originálu Madagascar preložila do češtiny Barbora Divá. Počet strán: 80. ISBN: 978-80-256-0472-4.

STRUČNÝ DEJ:

Kniha rozpráva o štyroch zvieracích kamarátoch, ktorí žijú v ZOO. Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria a žirafa Melman. Každý z týchto obyvateľov ZOO má svoje sny aj neduhy. Marty napríklad sníva o voľnej prírode, Alex miluje tanec a stále nacvičuje nové čísla pre návštevníkov ZOO, aby sa stal kráľom New Yorku, hrošica Gloria zase baví svojím tančekom vo vodnej nádrži a žirafí samec Melman sa cíti neustále chorý a nezaobíde sa bez lekára...

Jedného dňa dostane Marty nápad opustiť ZOO a splniť ai svoj sen, pridá sa k nemu niekto? A ako to celé dopadne? Viac sa dozviete v knižke alebo v rovnomennom animovanom filme (2005, réžia Eric Darnell a Tom McGrath)...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: terezarapi, 25.11.2020

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník - nenájdený žiadny ďalší obsah z autorovej tvorby
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Madagaskar v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
J. E. Bright - Madagaskar
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 640 273
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­